A fi singur...
a fi singur în astă lume
nu-nseamnă a nu avea pe cineva lângă tine,
ci doar a fi tu si sufletul tău
pe-acest tărâm atât de trecător…
doar a fi şi a trăi
tu şi spiritul tău de a zâmbi…
a te simţi singur câteodată
este cel mai dureros sentiment deodată,
căci te cuprinde o nimicnicie de neajuns
şi simţi că eşti de necuprins…
şi nu mai vezi în gândul tău
frumuseţea prezentă mereu…
este ca şi cum toate
au dispărut de pe acest pământ
şi a rămas doar un gând,
gândul tău si sufletul din tine
sunt ele singurele îngrămădite…
este ca şi cum nimicul s-ar instala
şi aţi rămâne doar tu şi divinitatea…
dar a fi singur nu înseamnă
decât tu si sufletul din tine,
corpul,spiritul şi inima ta
toate-s divinitatea din viaţa ta…
deci nu mai fi trist, drag omule de pe-acest pământ
căci toate-s date pentru tine, în gând…….

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu