Postări populare

sâmbătă, 21 mai 2011

A fi singur...

A fi singur...


a fi singur în astă lume
nu-nseamnă a nu avea pe cineva lângă tine,
ci doar a fi tu si sufletul tău
pe-acest tărâm atât de trecător…
doar a fi şi a trăi
tu şi spiritul tău de a zâmbi…

a te simţi singur câteodată
este cel mai dureros sentiment deodată,
căci te cuprinde o nimicnicie de neajuns
şi simţi că eşti de necuprins…
şi nu mai vezi în gândul tău
frumuseţea prezentă mereu…

a gândi că există singurătate
este ca şi cum toate
au dispărut de pe acest pământ
şi a rămas doar un gând,
gândul tău si sufletul din tine
sunt ele singurele îngrămădite…
este ca şi cum nimicul s-ar instala
şi aţi rămâne doar tu şi divinitatea…


dar a fi singur nu înseamnă
decât tu si sufletul din tine,
corpul,spiritul şi inima ta
toate-s divinitatea din viaţa ta…
deci nu mai fi trist, drag omule de pe-acest pământ
căci toate-s date pentru tine, în gând…….

                                                                                                      








                                                                              

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu