Am trezit în mine iar
bucuria dată-n dar,
bucuria de-a trăi
şi de a putea zâmbi....
dar de unde-atâta bucurie?
de unde oare să-nvie?
de unde pacea din sufleţelul nostru,
de unde liniştea din cuibuşorul nostru?
scriu doar versuri, de bucurie
că incă mai pot scrie.....
când în jurul tău doar te poţi uimi?
de unde bucuria de-a păşi,
pe lanul copilăriei, a zâmbi,
pe pământul tinereţii a te bucura
de viaţa ta.........
şi poate chiar ne întrebăm
de unde-atâta putere avem....
poate chiar în sufleţelul nostru,
acolo e tot, ascuns, în trupul nostru....
sufletul duce totul cu sine,
ne poartă secretele din vechime,
noi nu ştim, căci dac-am şti,
bucuroşi am fi zi de zi :)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu