Cu ce-aş putea începe "viaţa" acestui blog
când nimeni nu te vede, eşti ca în bârlog?
şi totuşi nu vreau să fiu văzută
decât percepută,
să pot să-nvăţ pe cineva
cum să înveţe viaţa...
nu spun că eu aş şti cum să trăiesc
căci eu doar pur şi simplu trăiesc...
trăiesc acest moment, acum când tastez,
trăiesc acum, când vă povestesc
ce gândeşte mintea mea,
ce este în inima mea....
să mă ierte aceia pe care îi dezamăgesc...
nici eu nu ştiu ce intenţionez.....
dar ştie cineva ceva cu siguranţă,
are dovezi, are chitanţă(pentru orice)?
ştie cineva cu certitudine ce e în inima sa
încât să poată totul demonstra?
eu una nu cred, eu nu vă pot arăta
ce e în inima mea
căci doar inima ştie,doar ea........................

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu